Карлеуша се вакцинираше, заменик-градоначалникот цело време беше покрај неа

By

Српската пејачка Јелена Карлеуша денеска  во трговскиот центар  Ушче се вакцинираше против коронавирусот.

Карлеуша дошла на вакцинацијата цела во бело, а покрај неа бил заменик-градоначалникот на градот Белград, Горан Весиќ.

Пејачката дојде во бело, украсена со злато, па привлече внимание.

„Само што ја примив вакцината, се чувствувам одлично. Не го почувствував ни убодот. Мислам дека треба да бидеме одговорни и да им дадеме јавна поддршка на здравствените работници. Ова е одлична работа за Србија, можеме да избереме Одлучив да ја искористам популарноста на вистински начин. Примив ‘фајзер’“, рече Јелена.

 

Ќе ви се допадне

AnimeTV best anime tv: High School DxD Episode 12

GoGoAnime gogoanime list: Watch Naruto Episode 143 (https://gogoanime.be/m/kdrz/ep-143)