Карлеуша за Божиќ го пријавила Душко за семејно насилство

By

Српската пејачка Јелена Карлеуша наводно го пријавила својот сопруг, Душко Тошиќ за семејно насилство, пишуваат српските медиуми.

dobivaj vesti na viber

Тој наводно ѝ удрил шамар за Божиќ, а таа потоа одбила медицинска помош. Пред нејзиниот дом дошла и полиција. Ова не е првпат Јелена да го пријави фудбалерот во полиција. Според нивни блиски извори, таа и пред 2 години рече дека сопругот психички ја малтретирал и дека и ја виткал раката.

Тошиќ ги негирал обвинувањата и рече дека се скарале заради некои несогласувања во бракот, а Јелена тогаш не повика Итна помош и не сакаше да го пријави во полиција.

За потсетување, Јелена и Душко се во брак од 2008 година и ги имаат двете ќерки Атина и Ника.

Ќе ви се допадне