Констракта се пофали со првата награда во Торино

Објавено е првото официјално видео од генералната проба за втората полуфинална вечер, на 12 мај на српската претставничка на Евровизија, Констракта.

Таа пред официјално да настапи на цената на Торино, се пофали на Инстаграм дека освоила награда од полските медиуми за најкреативен настап.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Creative Poland (@creativepoland)

„Нејзината музика и пораката што ја носи песната е нешто апсолутно креативно и вистинско освежување и ние сме многу среќни што го препознавме тоа“, стои во објавата на профилот на „Креатив Полска“ на Инстаграм.

Scroll to Top