„Короната ми зема блиски луѓе и ми го направи бракот катастрфа“, открива Сузана Манчиќ

By

Водителката Сузана Манчиќ (62) зборуваше за периодот на изолација и коронавирусот, кој со месеци трае и се уште трае. Сузана смета дека вирусот влијаел врз целото човештво и дека го променил секој од нас од корен. Таа призна дека е многу внимателна и дека се плаши од вирусот кој оставил голем траг врз неа, затоа што како вели “злобниот вирус однесе  два животи на луѓе кои и биле многу блиски“.

“Сите сме различни, како да сме го достигнале дното на животот. Еве, на пример, се чувствувам многу побезбедно на отворено отколку внатре, не се поздравувам, не се бакнувам, не се гушкам, тоа веќе воопшто го нема. Луѓето се чудат, но нека биде така некое време, затоа што не сакам луѓето да ме плашат. Короната остави свој белег на сите нас, особено врз нас кои можеби изгубивме некои драги луѓе, а јас изгубив двајца – рече Сузана.

Со оглед на тоа дека Сузана е во брак со Грк, Симен Окококос, таа отворено зборуваше и за тоа како вонредната состојба што ја одделила од нејзиниот сакан извесен период влијаела врз нејзиниот љубовен живот.

“Катастрофа од љубовниот живот, од брачниот живот. За среќа, тој видео повик постои, па можеме да се слушаме и да се видиме неколку пати на ден, можеме да испратиме бакнежи“ – откри таа.

Ќе ви се допадне

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? III (Dub) Episode 9 at KissAnime your lie in april kissanime

Watch Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? II (Dub) Episode 11 (https://animeplanet.cc/m/nw3E/ep-11) at website https://animeplanet.cc anime planet list