Лепа Брена направи спектакл во Њујорк

By

Најголемата српска музичка ѕвезда Лепа Брена, синоќа во Њујорк, ја започна својата американска турнеја.

За концертот владееше општа еуфорија, а Брена уште еднаш покажа дека со право многумина ја сметаат најголемата балканска музичка ѕвезда.

Специјален гостин и бил нејзиниот син Стефан Живојиновиќ, а вечерва Брена турнејата ја продолжува во Чикаго, каде фановите ќе го очекуваат нејзинот втор настап.

 

Ќе ви се допадне

Watch My Hero Academia 3 (Dub) Episode 24 at AnimePlanet boku no hero academia anime planet

Watch Kaguya-sama: Love is War Season 2 (Dub) Episode 6 at website https://kissanimeonline.com kissanime site closed