Лука е пијаница, ми удираше шлаканици и ме клоцаше

Српската пејачка Наташа Беквалац утрово била одведена во Ургентниот центар во Белград, оти маж ѝ Лука Лазукиќ ја претепал брутално. Според српски „Блиц“, луѓе кои биле во близина на пејачката кога ја давала првата изјава за полицијата, таа рекла дека Лука бил пијан.

dobivaj vesti na viber

„Тој е пијана будала. Ме стискаше, ми удри неколку шлаканици, ме тепаше со раце и со нозе“, рекла пејачката.

Сопругот Лука ја натепал во домот на Дедиње. Тие се венчаа лани во средината на септември, а Наташа на 28 февруари ја роди нивната ќерка Катја.

Scroll to Top