Марија Шерифовиќ по вторпат триумфираше на Евросонг: „Молитва“ во време на пандемија

By

На Евровизија, која се одржа вечерва, беше објавен видео запис од евровизиската песна ,,Молитва”, која победи во 2007 година. Тогаш Марија Шерифовиќ за првпат и ја донесе победата на Србија.

Песната со која ја освои Европа, денес по 13 години доби нов емотивен видеозапис кој е посветен на борбата со коронавирусот.

Во продолжение погледнете :

 

 

Ќе ви се допадне