Марина Туцаковиќ итно префрлена во болница, поради влошена состојба, таа е ставена на респиратор

By

Една од најпознатите српски текстописци, Марина Туцаковиќ е префрлена во болницата „Драгиша Мишовиќ“, кеде е приклучена на респиратор. Марина, покрај ракот со кој се бори со години, е позитива на на ковид-19, а состојбата и е влошена, пренесоа сроските медиуми. На Туцаковиќ состојбата и се влошила во вторникот, а веста ја сподели и нејзиниот син Милан Лаша Радуловиќ кој побара помош преку социјалните мрежи. Медиумите пренесуваат дека има проблеми со дишењето и дека се уште не е во сабилна состијба.

Извор Курир.рс

Ќе ви се допадне

Website https://animeheaven.pro: Watch Nana (Dub) animeheaven Episode 47 watch anime

Jungle wa Itsumo Hare nochi Guu Final (https://4anime.biz/m/ryMB) Episode 7

AnimeFreak: White Album anime episode 13 online free at https://animefreak.ws anime freak new site

Website https://gogoanime.be: Watch Bakukyuu Hit! Crash B-Daman gogoanime Episode 50 gogoanime weathering with you

Vingle: https://www.vingle.net/posts/3778945

Flipboard: https://flipboard.com/@animeflixnl