Марина Туцаковиќ итно префрлена во болница, поради влошена состојба, таа е ставена на респиратор

By

Една од најпознатите српски текстописци, Марина Туцаковиќ е префрлена во болницата „Драгиша Мишовиќ“, кеде е приклучена на респиратор. Марина, покрај ракот со кој се бори со години, е позитива на на ковид-19, а состојбата и е влошена, пренесоа сроските медиуми. На Туцаковиќ состојбата и се влошила во вторникот, а веста ја сподели и нејзиниот син Милан Лаша Радуловиќ кој побара помош преку социјалните мрежи. Медиумите пренесуваат дека има проблеми со дишењето и дека се уште не е во сабилна состијба.

dobivaj vesti na viber

Извор Курир.рс

Ќе ви се допадне