Милан Калиниќ објави слика од детството

By
Калиниќ, некогаш одамна – пишувал дека е глумец и водител на „Пинкови ѕвездички“.Тој повторно ги израдува сите кои го следат на Инстаграм. Актерот и водителот на „Пинкови ѕвезди“, на оваа социјална мрежа објави фотка од детството, на која покрај Милан се наоѓаат и членови од неговото семејство.Сликата ги разнежи сите, а лајковите и коментарите вриштеле.

dobivaj vesti na viber

„Калиниќ, некогаш одамна“, напиша Милан Калиниќ.

Бидејќи на фотката е и неговиот татко, познатиот актер, корисниците на Инстаграм порачаа дека неодоливо потсетува на него.

Што мислите вие?

Kalinići,nekad davno

A post shared by [email protected] (@kalinic.milan72) on

Ќе ви се допадне