Милош Биковиќ: Родителите ми се разведоа пред да се родам, како растев сфаќав колку е тоа бизарно

By

Еден од најпопуларните српски актери, Милош Биковиќ, вели дека потекнува од нетипично семејство. Неговите родители два пати се венчале и два пати се развеле, а тој се родил по вториот развод на родителите. Неговиот постар брат е роден кога мајка му и татко му на Милош биле првпат во брак.

„Мојот брат е 16 години постар од мене, но ние сме родени во двата различни брака на нашите родители. Всушност, тие веќе биле разведени кога сум се родил јас. Како што растев, сфаќав колку е тоа бизарно“, рекол Милош.

Тој во интервју за српските медиуми вели дека помеѓу мајка му и татко му отсекогаш имало многу љубов, но дека тие не умееле да живеат еден со друг. По вториот развод, тие се разделиле засекогаш, а Милош и неговата мајка често се селеле низ Белград.

„Нивната љубов е лекција за мене, дека човек треба да научи да постои со таа личност што ја сака, да работи на тоа, да е спремен на компромиси. Човек мора да се откаже од некој дел од себе за да може да создаде простор за другата личност“, вели тој во интервјуто.

Милош, кој последниве години е постојано на релација Белград-Москва, во моментов снима филм со режисерот Слободан Шијан, кој ги режираше филмовите „Маратонците го трчаат почесниот круг“ и „Кој пее таму“. По седумнаесет години, ова е прв филм на Шијан, повторно црна комедија, а Биковиќ ја игра главната улога.

 

Ќе ви се допадне

AnimeKisa: Memory anime episode Full online free at https://animekisa.in animekisatv

Gall Force: New Era Episode 2

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://kissanime.mx: Watch Cybuster (Dub) kissanime Episode 26 boruto kissanime

Patreon: https://www.patreon.com/user/animeflixnl

Pubhtml5: https://pubhtml5.com/homepage/flfy