Модриќ го честеше вечера Ацо Пејовиќ

By

Српскиот фолк-пејач Ацо Пејовиќ се пофали дека најдобриот фудбалер за 2018 година, Лука Модриќ, го одвел на вечера во Мадрид. Тој објави слики од дружбата, на која бил и поранешниот фудбалер Предраг Мијатовиќ, а кој е долгогодишен пријател со двајцата.

dobivaj vesti na viber

„Големите луѓе секогаш се големи. И кога се на теренот и кога се во својот дом. А посебно се големи како пријатели“, напиша Пејовиќ на сликите со Мијатовиќ и Модриќ што ги сподели на „Инстаграм“.

Пејачот доби бројни коментари, а еден од нив е и од поранешниот капитен на хрватската репрезентација Дарио Срна, кој напиша „Браќа мои!“

Ќе ви се допадне

sunwin tài xỉu

sunwin

tải sunwin

sun win

game bài sunwin sunwin club tải sunwin apk