Најубавата Босанка тргнува во освојување на светот

By
Таа својата земја ќе ја претставува на изборот „Мис на светот 2017“, кој ќе се одржи на 18 ноември во Кина.

dobivaj vesti na viber

IT’S MY #BIRTHDAY 🎈

A post shared by Aida Karamehmedovic (@aidakarameh) on

88 inches of therapy

A post shared by Aida Karamehmedovic (@aidakarameh) on

Аида круната ја прими од минатогодишната мисица Халида Крашњик. Меѓу 24 финалистки покрај убавата Аида, синоќа во сараевскиот хотел „Терме“ доделени се ленти и на други девојки кои со својата убавина, харизма и интелигенција го привлекоа вниманието на публиката.

#cookies 💎

A post shared by Aida Karamehmedovic (@aidakarameh) on

Титулата прва придружничка ја освои Дарја Хајдуков, а титулата втора придружничка Ивона Вучковиќ. Лентата за мис фотогеничност ѝ припадна на Далиборка Поповиќ, за мис телевоитинг БиХ, Емини Дедиќ, мис интернет Жанин Павловиќ, а за мис АБЦ Фашн ТВ БиХ 2017 Ванеси Жижо.

hey

A post shared by Aida Karamehmedovic (@aidakarameh) on

Оваа година под покровителство на Туристичката заедница Кантона Сараево првпат е доделена и лента за мис висит Сарево 2017, која ја освои Дарја Хајдуков.

A post shared by Aida Karamehmedovic (@aidakarameh) on

Новата мис БиХ е многу активна на социјалните мрежи, особено на „Инстаграм“ каде што може да се видат нејзините бројни фотографии со кои секојдневно ги измамува машките воздишки.

#pepsi 👅

A post shared by Aida Karamehmedovic (@aidakarameh) on

Иако летото е веќе зад нас, оваа млада девојка гордо ги покажува своите фотографии во костими за капење, кои никого не оставаат рамнодушен.

baby girl fall in line

A post shared by Aida Karamehmedovic (@aidakarameh) on

Судејќи според фотографиите што ги објави пред натпреварувањето, може да се каже дека победата е најавена веќе со големиот број лајкови и обожаватели.

Аида е голема љубителка на модата и често носи парчиња кои во прв план ја истакнуваат нејзината згодна фигура.

I only drink zero though

A post shared by Aida Karamehmedovic (@aidakarameh) on

Ќе ви се допадне