„Наместо за Цеца, дајте ги парите за болни деца“, жителите на Бор не ја сакаат пејачката за Нова година

By

Жителите на Бор, Србија, не сакаат фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ да пее на плоштадот во градот за дочекот на Нова година. Тие на социјалните мрежи повикуваат општината да го откаже нејзиниот настап, а парите да ги дадат за лекување на 15-годишниот Данило Марјановиќ, кој боледува од рак, а за лекување му требаат 8.000 евра. Граѓаните се револтирани, оти неофицијално, градот за настапот на Цеца ќе плати околу 100.000 евра.

Градоначалникот на Бор, Александар Миликиќ за медиумите рекол дека градот нема да плати ништо, а дека настапот на фолк-ѕвездата го плаќаат спонзори. Освен Цеца, вечерта во Бор ќе настапи и групата „Кербер“. За стара нова година, пак, ќе пее Мирослав Илиќ, но и за него парите ги даваат спонзори, рекол градоначалникот.

Ќе ви се допадне

anime websites. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Dragon Ball Super (Dub)

4 anime biz The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

Death Note Episode 28

4Anime Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 12

anime sites The Rising of the Shield Hero (Dub)