Неда Украден ја изнајмува луксузната вила во Хрватска за 500 евра: ергенски и момински забави се забранети

Пејачката Неда Украден е силно врзана за имотот на Имотски, Хрватска каде што е родена пред 73 години, а живеела до двегодишна возраст. На имотот изградила луксузна вила со базен и голем двор, а ако сакате да уживате како позната пејачка на тие 310 квадрати, можете затоа што Неда ја изнајмува својата вила преку „Букинг“.

Вилата располага со базен со греење, тераса, бесплатен сопствен паркинг и бесплатен WiFi. Се состои од пет спални соби. На првиот кат има дневна и кујна, како и една спална соба, еден тоалет и дополнителен тоалет. На вториот кат има четири спални соби, секоја со сопствена бања. На вториот кат има тераса од која можете да ги погледнете околните лозја додека уживате во џакузито. Други капацитети вклучуваат машина за миење садови, печка, машина за перење, микробранова печка, фрижидер и опрема за скара.

Во близина на вилата се наоѓаат атракции Синото езеро на оддалеченост од 2,7 км, црквата Св. Ловр на оддалеченост од 27 км, а најблискиот аеродром е 41 км.

Вилата е достапна за изнајмување од јуни, а за цена за едно ноќевање ќе треба да потрошите 407 евра, а по 25 јуни цената се зголемува на 423 евра, во јули ноќта е 484 евра, а во септември цената паѓа под 400 евра од ноќ.

Во описот стои и дека куќата не е погодна за групи млади луѓе и дека во неа не се организираат ергенски и момински забави и забави од сличен тип. По пристигнувањето задолжително е да се плати депозит за штета од 500 евра.

Покрај оваа вила, Неда поседува и три елитни стана во Загреб, Нов Белград и Баново Брдо и уште една вила во Лепетани во Бока Которска од 150 метри квадратни. На истото место пред неколку години изградила зграда со неколку станови.

Scroll to Top