Нина Бадриќ ги расплака фановите

By

На годишнината на смртта од нејзиниот татко, хрватската поп-ѕвезда Нина Бадриќ објави стара фотографија од нејзините родители. „Добрино моја. Со мене си во сè. Засекогаш твоја. Засекогаш мој. Тато 23.08.2014 – 23.08.2018“ напиша пејачката покрај фотографијата.

Обожавателите ѝ оставија бројни пораки за поддршка, а некои напишаа дека нејзината објава ги расплакала. „Знам дека семејството отсекогаш ти било важно. Тоа те прави посебна“, стои во еден од коментарите.

 

 

Ќе ви се допадне