Новак Ѓоковиќ доби ќеркичка

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена синоќа по вторпат станаа родители.

dobivaj vesti na viber

Овојпат добија ќерка, која ќе го носи името Тара.

Новак и Јелена веќе го имаат синот Стефан, кој наскоро ќе го прослави третиот роденден.

Scroll to Top