Новак Ѓоковиќ објави фотографија со синот која го обиколи светот!

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ направи пауза во кариерата, а свободното време го минува во друштво на својот син Стефан, со кој посетува само импресивни места.

Неговата сопруга Јелена е во блажена состојба и наскоро на свет ќе ја донесе нивната ќерка, а веројатно е автор на фотографијата за која Ноле откри нешто необично:

-Набљудувањето на светот низ очите на двегодишник носи толку многу боја во него, напиша Новак во описот.

Observing the world with the eyes of a two year old brings so much colour to it… #familytime 🌸🌈☀🌞

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on

Ѓоковиќ кој ја заврши сезоната со повреден лакт, најави дека ќе се закрепнува по природен пат, а сега тоа и го потврди.

Токму оваа фотографија на Ноле со црните лебеди денес го обиколи светот, а многумина ја споделија со воодушевување.

Scroll to Top