Од коронавирус почина легендарниот музичар Ѓорѓе Марјановиќ

By

Легендарниот пејач Ѓорѓе Марјановиќ почина днес  како последица на коронавирусот, пренесуваат српските медиуми.

Познатиот музичар бил приклучен на респиратор и лекарите се бореле за неговиот живот во последниве денови.

Марјановиќ  е еден од поранешните најголеми југословенски и српски музички ѕвезди чија кариера траеше повеќе од половина век. Тој има бројни хитови, а „Лазарела“, „Романа“ и „Моје лудо срце“ се само дел од нив.

 

Ќе ви се допадне

AniWatch aniwatch.me: Watch Dr. Stone Episode 22 (https://aniwatch.pro/m/QWAB/ep-22)

AnimeFreak dubbed anime: I Shaved. Then I Brought a High School Girl Home. (https://animefreak.ws/m/m12y) Episode 6