Пејачката Ивана Петерс итно оперирана по напад на жолчката

By

Пејачката Ивана Петерс пред неколку дена била итно пренесена во болница поради напад на жолчката и лекарите веднаш ја оперирале. Операцијата поминала без компликации, а Ивана се чувствува добро, пишуваат српските медиуми.

„Во неделата Ивана отиде на доктор бидејќи имаше силни болки во пределот на жолчката, но немаше тешки компликации. Во вторникот ја оперираа, жолчката ѝ е извадена и неколку камчиња. Сè е направено лапараскопски, но мораше да биде со целосна анестезија поради проблемите кои ги има со срцето. Операцијата помина супер и таа е веќе дома“, рекол извор близок до пејачката за Пинк.

Ивана, која е пејачка и композитор, се прослави во 1990-те години како членка на групата „Тап 011“ каде што пееше заедно со Гоца Тржан. Потоа долги години настапуваше со „Негатив“. Публиката се сеќава на неа и како член на жирито во „Пинкови ѕвезди“, а се натпреваруваше и во шоуто „Твоето лице звучи познато“.

 

Ќе ви се допадне

Watch Mr. Osomatsu the Movie Episode Full

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Website https://animedao.nl: Watch Ninkuu (Movie) animedao Episode Full animedao overlord

Forums alliedmods: https://forums.alliedmods.net/member.php?u=312430

A pr-cy: https://a.pr-cy.ru/gogoanime.be