Петар Грашо вечерва ќе пее под отворено небо на Антички

By

Хрватската музичка ѕвезда Петар Грашо, по речиси една годинa се враќа во Македонија и вечерва ќе одржи концерт на Античкиот театар во Охрид. Популарниот музичар ќе ги испее своите најголеми хитови, а организаторите „Прагмапродукција“ најавуваат одлична забава под отворено небо.

Поради ковид-протоколите, за концертот на Грашо во продажба се пуштени само 1000 билети. Од „Прагма“ велат дека ќе бидат испочитувани сите коронамерки.

Концертот на Петар Грашо почнува во 21 часот.

Ќе ви се допадне

TwistMoe: Lupin III Episode 0: The First Contact anime episode Full online free at https://twistmoe.net kissanime

Azumanga Daioh: Gekijou Tanpen (https://animepahe.cc/m/7kyn) Episode Full

Watch anime online for free at WCOStream free anime

Website https://animebee.to: Watch Attack No.1: Namida no Sekai Senshuken animebee Episode Full anime sites

Forums ernieball: http://forums.ernieball.com/members/59015.html

Xdqnam gov: http://xdqnam.gov.vn/Default.aspx?tabid=118&TLID=6526