По смртта на Мрка, Ана Бекута се повлекува од јавноста

By

Пејачката Ана Бекута се огласи по смртта на нејзиниот партнер Милутин Мрка Мркоњиќ и преку соопштение откри дека се повлекува од јавност.

-Почитувана српска јавност, драги пријатели и колеги, моја сакана публико. Ви благодарам на целата поддршка што ми ја пруживте во овие најтешките денови од мојот живот. Ви благодарам за секоја порака, секоја повик и сочувство кои ги примив откако нè напушти Милутин. Посебно се заблагодарувам на Институтот за кардиоваскуларни болести ‘Дедиње’, на професорот Милован Бојиќ, кој беше на чело на тимот и навистина се бореа за животот на Милутин“, порача Ана и додава:

-Одлучив да се повлечам од јавност. Ги откажувам сите настапи кои беа закажани за декември. Ги откажувам сите интервјуа, емисии и програми во кои требаше да учествувам и им се извинувам на организаторите. За новогодишните настапи, јавноста дополнително ќе бидат известени. Медиумите ги молам професионално да си ја вршат својата работа, да не измислуваат приказни и интриги кои не се случиле и да ја почитуваат мојата приватност. Најмногу благодарам на мојата публика. Покрај моето семејство и пријатели, моја најголема снага, заклучи пејачката Ана.

Ќе ви се допадне

anime online. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

english dubbed anime Black Clover (Dub)

anime dao AnimeDao Naruto

AnimeDao DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

anime dao AnimeDao Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

AnimeDao The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]