Победникот на “Ѕвездите на Гранд“ стана татко

Ланскиот победник на „Ѕвездите на Гранд“, Алекса Перовиќ стана татко. Неговата сопруга Милица се породи со нивната ќерка, која го доби името Луна. Пејачот радосната вест ја сподели  на социјалните мрежи, по што следеа и честитки од фановите.

„Ти благодарам љубов моја. Станав татако“, напишал Алекса Перовиќ.

Scroll to Top