Почина глумецот Борис Комнениќ, популарниот Саша Попадиќ од “Подобар живот“

By

Српскиот глумец Борис Комнениќ (64) почина денес по тешка болест.

Популарниот Саша Попадиќ од легендарната серија “Подобар живот“ е роден во 1957 години во Пула.

Покрај улогата во “Подобар живот“ , Борис Комнениќ играше и во филмовите сериите: “Бал на вода“, Горе доле“, Вратиќе се роде“, “Мирис кише на Балкану“, Синѓелиќи“, Апофенија“ и други.

Прогласен е за првак на драмата на Народниот театар чиј член е од 1984 година

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX animeflix ponyo: One Punch Man (https://animeflix.nl/m/wNk) Episode 12

AnimeTV anime tv streaming: SK8 the Infinity (Dub) (https://animetv.cc/m/17Ge) Episode 8