Почина хрватскиот актер и режисер Саша Аночиќ

By

Хрватскиот актер и режисер Саша Аночиќ, починал синоќа на 52-годишна возраст, пренесуваат хрватските медиуми. Аночиќ дипломирал глума на Академијата за драмски уметности во Загреб во 1998 година. Кариерата ја почнал во театарот во својот роден град Осиек.

За неговите престави има добиено голем број награди, а меѓу најпознатите му се „Тоа само господ го знае“, „Кога мртвите ќе се испоколеме“ „Каубојци“ и други.

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX animeflix fairy tail: Watch The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 10

AnimeTV anime tv demon slayer: Attack on Titan Final Season (https://animetv.cc/m/WL5Q) Episode 16