Почина млад пејач од „Ѕвездите на Гранд“

Почина дваесет и четиригодишниот пејач Момир Луковац од Црна Гора. Веста за неговата смрт ја соопштија од Здружението на поп-уметници и учесници на натпреварувањето „Ѕвездите на Гранд“, каде што Луковац настапуваше. Тој за последен пат, во познатото музичко шоу настапи во јануари.

Како што пренесуваат медиумите, тој од жирито бил пофален и можел да стигне до третиот круг од натпреварувањето. Младиот пејач во шоуто настапи со песните „Проклета е виолина“ од Саша Матиќ и „Да ме сакаше таа“ од Аца Лукас, Миле Китиќ и Саша Матиќ.

Луковац потекнувал од Бања Лука, но поголемиот дел од животот го поминал во Подгорица.

 

 

Scroll to Top