Почина Никица Дураковиќ, тапанарот на култната рок-група „Атомско склониште“

By

Поранешниот тапанар на култната рок-група „Атомското склниште“, Никица Дураковиќ, ненадејно почина на 56 години. Веста за неговата смрт ја потврдија членовите на бендот Double Dose Blues во која свиреше последниве години.

Музичарот, исто така, свиреше во групите „Стабилизација“, „Гори Уши Винету“ со кого го сними легендарниот албум „Адио Пола“, а беше коосновач на блуз-бендот Double Dose Blues Banda.

Тој исто така го сними последниот албум „Тера мистика“ со „Атомско склониште“. Членовите на бендот со кој настапуваше, исто така, се збогуваа со музичарот.

„Драги пријатели, по повеќе од 20 години дружење и свирење заедно, тапанарот Никица Дураковиќ – Ник нè напушти“, напишаа на „Фејсбук“.

Ќе ви се допадне

Website https://animepahe.cc: Watch Electromagnetic Girlfriend animepahe Episode 2 anime

AnimeHeaven: Danganronpa 3: The End of Hope's Peak High School - Hope Arc (Dub) anime episode Full online free at https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball

TwistMoe: Assassination Classroom the Movie: 365 Days‘ Time (Dub) anime episode Full online free at https://twistmoe.net watch animes

Website https://animeflix.nl: Watch Ani*Kuri15 animeflix Episode Full god of highschool animeflix

Watch Nizhuan Ciyuan: AI Jueqi Episode 12