Почина српскиот глумец Бранислав Петрушевиќ

By

Денеска почина познатиот српски глумец Бранислав Петрушевиќ. Српските медиуми пишуваат дека на Петрушеиќ му се слошило околу 2:30 часот утрото, додека бил во посета на позната обложувалница во центарот на Белград.

Тој почнинал денеска околу 14 часот. Покрај глумата беше и познат комичар. Неговите најблиски велат дека негов неостварен сон било да заврши на глумачката академија. Петручи преку театарот, комедиската и радио програмата ја изгради својата кериера, а има играно во голем број на претстави.

 

Ќе ви се допадне