Почина уште еден легендарен скопјанец – Збогум Шурда!

By
Легендарниот глумец Љубиша Самарџиќ починал синоќа во 81 година од животот пишува српски Курир. Познат по многу улоги, а најпознат по прекарот Шурда, легендарниот глумец остави зад себе значајни филмски остварувања.
Роден е во Скопје во 1936 година во семејство на рудар. Минатата година во декември имал операција на мозокот кога состојбата му била навистина критична, но лекарите биле оптимисти.
Примен во болница бил и во март годинава. Неколку години веќе се борел со ракот, а денеска неговото срце престанало да чука.
Големиот и секогаш насмеан глумец преживеал и голема трагедија кога од леукемија во 34 година од животот починал неговиот син…
Лесна му земја…Сега сигурно таму горе ќе снимаат нови филмови со Бата Живоиновиќ и Драган Николиќ…

Ќе ви се допадне

AnimeTV: Carol anime episode Full online free at https://animetv.cc anime tv saitama

Watch Violence Jack: Hell's Wind (Dub) Episode Full

Website https://gogoanime.be: Watch Fate/Extra: Last Encore - Illustrias Tendousetsu gogoanime Episode 3 gogoanime website reddit

Website https://animeheaven.pro: Watch Mob Psycho 100: The Spirits and Such Consultation Office's First Company Outing - A Healing Trip That Warms the Heart animeheaven Episode Full boruto anime heaven

People sap: https://people.sap.com/kissanimemx#about

Tickaroo: https://www.tickaroo.com/user/60dc2bc92d640203806eacf6