Поранешниот тапанар на „Леб и сол“, Драгољуб Ѓуричиќ, е на интензивна нега поради коронавирусот

By

Познатиот српски и југословенски рок-музичар Драгољуб Ѓуричиќ е на интензивна
нега во болницата „Драгиша Мишовиќ“ во Белград. Тој бил префрлен на интезивна по дијагностицирањето Ковид-19, јавуваат медиумите.

Некогашниот тапанар на „Леб и сол“ со денови имал висока температура од 39 степени, а дури пет дена подоцна решил да побара лекарска помош.

Познатиот музичар свиреше во групите „Леб и сол“, „Кербер“, со Ѓорѓе Балашевиќ и Здравко Чолиќ, како и со други познати изведувачи.

 

Ќе ви се допадне

KissAnime cautious hero kissanime: Watch Re:ZERO -Starting Life in Another World- Episode 15

WCOStream wcostream one piece: Hori-san to Miyamura-kun Episode 4