Познатиот дел од кореографијата на Констракта „уметникот мора да биде здрав“ е на знаковен јазик

By

Кореографијата на српската претставничка на Евровизија, Констракта го привлече вниманието на евровизиските фанови.

dobivaj vesti na viber

Песната „In Corpore Sano“ на Ана Ѓуриќ важеше за еден од фаворитите на Евровизија.

Мавтањето со раце на Констракта додека пее „уметникот мора да биде здрав“ го имитираат многу луѓе ширум светот.

Познатиот дел од кореографијата е на знаковен јазик. Имено, полукружното движење на кренати раце е всушност аплауз на јазикот на глувонемите.

 

Ќе ви се допадне

go88 ol nhà cái go88 tại go88 về oppo

dang nhap sunwin sunwin - kingdom of gems tải sunwin online