Приведен е инфлуенсерот Бака Прасе

Јутјуберот Богдан Илиќ, попознат како Бака Праше, е приведен на информативно интервју, објави тој неговиот официјален профил на Инстаграм.

Илиќ моментално се наоѓа на одделот за високотехнолошки криминал, каде според некои локални медиуми дава изјави поради пријавите на Жељко Митровиќ.

Како што пишува на својот Инстаграм профил, тој својот телефон го подарил на пријател кој го чека пред оваа институција.

„Бака моментално е во институција и дава изјави“, пишува тој на инстаграм стори. А веќе следното стори беше дека веќе еден час е задржан во институцијата.


Српскиот инфлуенсер Бака Прасе и  првиот човек на телевизија „Пинк“ веќе неколку дена водат медиумска војна.