Раде Шербеџија се вакцинираше во Белград: Србија одлично го направи тоа

By

Познатиот актер Раде Шербеџија денеска бил забележан во Белград како се вакцинира со една од вакцините против ковид 19.

Актерот заедно со свои пријатели заминал за Србија да ја искористи оваа прилика за да добие вакцина, а за медиумите прокоментирал:

“Се вакцинирав во Белград зошто Србија не е во европската заедница, и може да ги искористи сите канали за да добие вакцини, па успеаа да набават различни. Одлично го направиа тоа, многу луѓе заминаа да се вакцинираат и многу мои пријатели од Сараево. Не можевме да чекаме.
Кој може да дојде да се вакцинира, треба одма да го направи тоа. Се надевам дека тие вакцини од ЕУ ќе стигнат побрзо и во останатите земји и дека летово ќе го пречекаме помирни, дека ќе може да се дружиме“, рече Шербеџија.

Ќе ви се допадне

online anime. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven One-Punch Man

dubbed anime Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

online anime My Hero Academia Season 3 (Dub)

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

Pokémon Journeys: The Series