Самарџиќ ќе биде кремиран во четврток – Весниците со легенди во спомен на големиот човек

By
Последниот поздрав од прочуениот Шурда го упати и Здружението на филмски уметници во Србија.Од југословенското глумиште Љубиша Самарџиќ кој почина на 81 годишна возраст, во петокот на 8 септември, по долгата и тешка болест, со денови се опростуваат колеги, продуценти, писатели, режисери…

dobivaj vesti na viber

Последниот поздрав на прочуениот Шурда го упати и Здружението на филмски уметници на Србија, Душко Ковачевиќ, Синиша Павиќ…

Самарџиќ ќе биде кремиран во четврток на 14 септември во 13 часот на Новите Гробишта во Белград.

 

Ќе ви се допадне

tải sunwin

tải sunwin

tải sunwin

sunwin apk sunwin tài xỉu sunwin

tải sunwin