Саша Ковачевиќ емотивен за роденденот на девојка си: Ти правиш мојот свет да свети 365 дена во годината

Саша Ковачевиќ со години е во емотивна врска со Зорана Тасовац, за коja денес е посебен ден. Зорана слави роденден, а нејзиниот партнер одлучил јавно да и испрати честитка.

„Ти правиш мојот свет да свети 365 дена во годината. Среќен ти роденден љубов моја“, напиша Саша и ги објави заеднички фотографии.

Пејачот во една прилика изјавил дека кај Зорана го привлекла нејзината добрина.

„Таа е навистина прекрасна личност, има многу работи кои ми се допаѓаат кај неа. Мислам дека таа е една од најдобрите луѓе што сум ги запознал. Ја красат навистина многу убави нешта“, изјавил Саша за медиумите.

Scroll to Top