Се ожени хрватскиот иноватор Мате Римец: Свадба во природа со стаклен шатор за сопственикот на најбрзиот автомобил

By

Свадбата на хрватскиот иноватор и претприемач Мате Римац, кого медиумите го нарекуваат „хрватскиот Илон Маск“, и неговата долгогодишна девојка Катарина Ловриќ привлече големо внимание.

Двојката се венчаше во малата црква кај Ливно, а еден месец претходно го склучија граѓанскиот брак во Вила Далмација во Сплит. Сега црковната венчавка и прослава беа со повеќе гости, а темата на свадбата беше природа, по желба на Катерина, па така целата веселба се одржа во природа со стаклен шатор.

 

 

Ќе ви се допадне

Website https://animefreak.ws: Watch Keishichou Tokumubu Tokushu Kyouakuhan Taisakushitsu Dainanaka: Tokunana OVA animefreak Episode 1 amine freak tv

Website https://animeheaven.pro: Watch .hack//Intermezzo (Dub) animeheaven Episode Full animeheaven unblocked

Wakaba Girl Episode 13

Watch anime online for free at AnimeTV top anime tv

Deviantart: https://www.deviantart.com/animeflixnl

Dashburst: https://dashburst.com/kissanimemx