Се разведува глумицата Анѓелка Прпиќ

By

Глумицата Анѓелка Прпиќ се разведува од сопругот Дарио, пишува „Дневни аваз“. Извор близок на актерката ја потврдил веста за разводот и рекол дека тие веќе некое време не живеат заедно. Иако новинарите ја контактирале, таа не сакала да коментира.

Сопругот на Анѓелка е сопственик на ресторан во Белград. Тие се венчаа во 2011 година. Двојката го има синот Јаков.

Анѓелка на македонската јавност ѝ е најпозната по улогата од хумористичната асерија „Андрија и Анѓелка“, во која глуми покрај Андрија Милошевиќ.

Ќе ви се допадне

Ex-Arm (https://animefreak.ws/m/dvxz) Episode 1 at website https://animefreak.ws hunter x hunter animefreak

Watch Sword Art Online Alicization War of Underworld (Dub) Episode 10 (https://kissanimeonline.com/m/56BZ/ep-10) at KissAnime spirited away kissanime