Сеад Липовача од „Дивље јагоде“ ја преработи „Македонско девојче“

By

Легендарниот гитарист од групата „Дивље јагоде“, Зеле Липовача ја преработи традиционалната македонска песна „Македонско девојче. Работниот наслов на новиот албум е You Are the Wind and I’m the Flame” и ќе биде објавен наесен.

Последниот, трет соло албум, Липовача го објави 2016 година под насловот Internal Waves of Love.

На песната работеа и браќата Гаро и Диран Тавитјан  на тапани и на клавијатури и Александар Јовевски на кавал. Официјалниот спот ќе се снима во Скопје.

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX animeflix sword art online: Watch My Hero Academia Episode 2 (https://animeflix.nl/m/3v3/ep-2)

KissAnime cautious hero kissanime: DARLING in the FRANXX (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/m963) Episode 24