Серијата „Сенките на Балканот“ предизвика вистински бум на социјалните мрежи

By
Приказната беше инспирирана од настаните меѓу две војни, различни измами и малверзации, како и животот на луѓето во тоа време.Синоќа на првата програма на Радио Телевизија Србија беше емитувана првата епизода од долгоочекуваната серија на Драган Бјелогрлиќ, под името „Сенките над Балканот“.Снимана е од октомври 2016 година до јуни 2017. Целиот серијал е поделен во три сезони.

Првата сезона го покрива периодот непосредно пред убиството на Степан Радиќ во Народното собрание СХС и воведувањето на диктатура. Втората сезона го обработува периодот пред убиството на кралот Александар Караџорџевиќ во Марсеј, додета третата сезона е сместена пред почетокот на Втората светска војна и распадот на Југославија.

Ќе ви се допадне

Watch Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? II (Dub) Episode 3 (https://animeflix.nl/m/P1Yn/ep-3) at website https://animeflix.nl animeflix ponyo

King's Raid: Ishi wo Tsugumono-tachi (https://kissanimeonline.com/m/Ygmv) Episode 16 at KissAnime god of highschool kissanime