Шест милиони евра чини луксузната јатха на Лепа Брена, со која крстари по Медитеранот и Јадранот

By

Српската пејачка Лепа Брена и нејзиниот сопруг Слободан (Боба) Живоиновиќ имаат своја јахта, која според медиумите чини околу 6.000.000 евра.

dobivaj vesti na viber

Пејачката за медиумите откри дека јахтата има шест спални соби. Дневната соба е пространа, со голем телевизор и мермерна маса. Една од спалните има сопствена бања, а крпите во тоалетите се во нијанса на плочките.

„Тоа е убава јахта од 100 фита, со пет-шест спални соби. Имав една година пауза и одмор за да го проживеам она што навистина го посакував целиот живот – да пловам и да бидам на вода. Ги сакам морето и водата. И јас сакам јахти. Секако, не успеав да посетам сè што сакав“, изјавила Брена во едно интервју.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

Ќе ви се допадне

sunwin club tải sunwin game sunwin

sun win

sun win

sunwin tài xỉu sunwin apk tải sunwin

sunwin