Снежана Ѓуришиќ: Лага е дека сум мажена!

By

Откако српските медиуми изминативе денови пишуваа дека пејачката Снежана Ѓуришиќ тајно се омажила за гинекологот Вања Милошевиќ, таа демантира дека се венчале. Таа вчера изјавила дека веста за свадбата е лага. Додала и дека пријавила во полиција дека некој лажно се претставува како Вања на „Фејсбук“ и шири дезинформации за нејзиниот приватен живот.

„Не сум мажена. Сите приказни потекнуваат од тој лажен профил, Вања нема свој ‘Фејсбук’. Кој и да пишува во наше име ќе сноси последици, затоа што пријавив се во полиција. Засега немам планови за свадба, а кога ќе имам, јас ќе го кажам тоа лично на медиумите“, рекла пејачката која е дел од шоуто „Ѕвездите на Гранд“.

За потсетување, медиумите пишуваа дека по три години врска Вања и Снежана се венчале во матично на 26 јули, а дека на венчавката присуствувала и нејзината ќерка Марија, која дошла од Америка.

Снежана Ѓуришиќ тајно се омажи за своето момче

Ќе ви се допадне