Со солзи во очите го гушнала гробот на својот син

By

Денеска на неговиот гроб во Белград беше одржан помен по повод двегодишнината од неговата смрт. Прва стигнала неговата мајка, која го бакнала, а потоа го гушнала надгробниот споменик на својот син, пренесува српскиот сајт „Телеграф“.

Присутните не можеле да се воздржат да не заплачат по реакцијата на неговата мајка. Покрај колегите и блиските, тука била и неговата девојка Лана Секулиќ, која постојано плачела.

Поранешната сопруга на актерот, Дубравка Мијатовиќ, не дошла на поменот.

За потсетување, Маринко почина на 37-годишна возраст од рак на панкреас, кој му беше дијагностициран во 2015 година и беше итно опериран. Иако медиумите пишуваа дека актерот заздравува по операцијата, сепак, кратко потоа тој ја изгуби битката со болеста.

Ќе ви се допадне