Српската мис Мирјана Стојановиќ загина во сообраќајна несреќа

Мирјана Стојановиќ (34), која беше Мис на Србија 2007, утрово загина во сообраќајна несреќа, јавуваат тамошните медиуми.Несреќата се случила на патот Прхово – Шимановци, кога Стојановиќ која го управувала својот автомобил Голф се судрила со камион и починала на самото место.

dobivaj vesti na viber

Во времето кога се појави на модната сцена, на 19 години, беше синоним за природна убавина.По изборот за Мис, беше активна во јавноста, но последниве години Мирјана се фокусираше на својот салон за убавина.

Scroll to Top