Српската премиерка присуствуваше на Парадата на гордоста во Белград

By

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, вети и се појави на Парадата на гордоста во Белград. Таа им се придружила на членовите на ЛГТБ заедницата и на нивните поддржувачи заедно со градоначалникот на Белград, Синиша Мали и со министрите Зоран Ѓорѓевиќ и Бранко Ружиќ.

„Сметам дека Србија не е хомофобна земја. Секако, постојат уште многу работи што треба да се направат, како Законот за родова рамноправност и Законот за дискриминација. Работиме и на Законот на Алекса, бидејќи насилството помеѓу врсниците е уште еден од големите проблеми со кои се соочуваат припадниците на ЛГТБ заедницата, особено во тинејџерските години“, рече на собирот премиерката Брнабиќ.

Ќе ви се допадне

https://aniwatch.pro anime stream

Watch anime online for free at AnimeFreak anime freak one piece

Website https://gogoanime.be: Watch Landlock (Dub) gogoanime Episode Full cautious hero gogoanime

Website https://animekisa.in: Watch Monster Rancher (2000) (Dub) animekisa Episode 25 animekisa

Gogoanimebe yolasite: https://gogoanimebe.yolasite.com/

Play eslgaming: https://play.eslgaming.com/player/17002048/