Српски дизајнер, чии креации носеше Лејди Гага, го смени полот

By

Српскиот моден дизајнер Марко Митановски, го смени полот и сега е жена што се вика Миа. Тој за својата трансформација откри на Инстаграм, каде што објави неколку слики и ја сподели поемата „Феноменална жена“ од Маја Ангелу.

Марко пред неколку дена по долго време објави фотка на Инстаграм со порака „бу“, а потоа и сликите на кои се гледа дека направил операција за промена на полот.

Митановски цело време кариерата ја градеше надвор од Србија Тој доживеа светска слава пред десетина години, кога за неговите креации пишуваше британскиот „Вог“, а негов дизајн носеше и Лејди Гага. Во 2016 година тој имаше ревија и на Лондонската модна недела.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by M I T A N O V S K I (@mmitanovski)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by M I T A N O V S K I (@mmitanovski)

Ќе ви се допадне