Судот го потврди обвинението, на Тони Цетински му се заканува казна затвор

By
Познатиот хрватски пејач Тони Цетински се соочува со затворска казна од осум години, откако денеска Општинскиот суд го потврди обвинението против него за предизвикана сообраќајна несреќа со смртни последици.
Пејачот предизвика сообраќајка во ноември 2017, во која почина 62-годишниот Ибрахим Кевљанин од Ровињ.

 

Ќе ви се допадне