Тања Савиќ призна: Мислев дека ќе умрам

By

Српската фолк-пејачка во едно скорешно интервју призна дека во одреден период од кариерата многу тешко се носела со популарноста, со постојаното следење на медиумите, но и со проблемите во бракот. Заради анксиознот пред еден настап, таа посегнала дури и по седативи.

„По инцидентот кој ми се случи пред неколку години, сега се плашам да пијам лекови. Тоа ми се случи еднаш пред да тргнам на настап. Бев во лудило и побарав лек за смирување од мајка ми. Бидејќи мојата мајка, како и повеќето луѓе во оваа земја има висок притисок, препишани ѝ се лекови за смирување и ги има во секој момент. Таа ми даде само четвртина и за неколку минути помислив дека сум на работ на смртта. Срцето почна да ми чука силно. Не знаев што ми се случува и како да го спречам тоа. Се преплашив, си реков, сега ќе умрам“, рече пејачката.

За среќа, инцидентот завршил добро, а Тања веќе не пие лекови без консултација со лекар.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak: Tekkaman Blade: Twin Blood anime episode Full online free at https://animefreak.ws anime stream

Trickster (https://aniwatch.pro/m/DMxv) Episode 24

Animepahe: Pretending to forget anime episode Full online free at https://animepahe.cc dubbed anime

Website https://animebee.to: Watch Isekai Cheat Magician animebee Episode 12 stream anime online

Gumroad: https://gumroad.com/animeflixnl

Docs google: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1mIY_nsntuoEy_ahe07-H7V08qUWW9lLyP-t6u52vUlo/edit?usp=sharing