Теа Таировиќ: Со првиот хонорар можев да си купам сендвич, кафе и мастики

Српската пејачка Теа Таировиќ откри дека од првиот хонорар кој го заработила можела да купи само неколку ситници.

„Мојата прва заработка беше доволна само да купам сендвич, кафе и мастики“, изјавила пејачката за Курир.

Пејачката неодамна била и гостинка на свадбата на српскиот пејач Дарко Лазиќ каде му ја честитала свадбата на својот колега и рекла: „Честитки. Дарко се женеше три пати, а Теа никогаш. Никогаш не ја замислував мојата венчавка ниту како дете. Замислував некои други работи, но не и свадбата”.

Scroll to Top