Тим на доктори се бори за неговиот живот – Српскиот пејач во болница два пати оживуван

By

Познатиот пејач Павле Дејаниќ, кој популарноста ја стекна во „Пинкови ѕвездички“ бил во тешка состојба откако го каснало стршлен и ведна бил пренесен во болница.

-„Сѐ е во ред сега. Да, вистина е, ме касна стршлен за ногата додека бев во село и им помагав на моите. Каснувањето беше директно во крвен сад и поради тоа беше непријатно, иако немам алергија. Од пред некој ден ја имам. Доживеав два пати анафилактички шок, ме оживуваа со адреналин.

Глвата ќе ми „летнеше“ поради глупост.“ – вели Павле, кој ја завршува приказната со изјава дека се е во ред сега и дека неговиот пријател од Канада му донел адреналински шот да го има со себе, доколку повторно има средба со опасни инсекти.

[URIS id=357815]

Ќе ви се допадне

AnimeFLV - Ver Anime, Ver Anime Online Sub Español en HD

Watch Future GPX Cyber Formula Sin Episode 5

AnimeTV: Hyakko Extra anime episode Full online free at https://animetv.cc chiang anime tv

Website https://gogoanime.be: Watch The Wonderful Wizard of Oz (Dub) gogoanime Episode Full anime gogo

Plurk: https://www.plurk.com/animeflixnl

My desktopnexus: https://my.desktopnexus.com/gogoanimelol/