Тони Цетински ќе стане дедо на 51 година

By

Хрватскиот пејач Тони Цетински (51) ќе стане дедо. Неговиот син Кристијан на социјалните мрежи објави дека чека бебе што ќе се роди наскоро.

„Ни даде многу причини да дадеме сè од себе и да го направиме овој живот уште поубав. Едвај чекам да те запознам“, напиша Кристијан, но не откри дали чека момче или девојче.

Тони го доби Кристијан од бракот со Антонела Бутиган со која беше во брак шест години.

Ќе ви се допадне