Топалко ја спречил сопругата да абортира

By

Српскиот фолк-пејач Милан Топаловиќ – Топалко во едно скорешно интервју признал дека пред повеќе од 20 години ја спречил сопругата Весна да абортира.

dobivaj vesti na viber

„Абортусот е голем грев. Мојата ќерка Хелена немаше да се роди ако не бев упорен и не ја убедев сопругата Весна дека не треба да абортира. Не планиравме бебе, ама таа остана трудна. Имав само 20 години. И горд сум на себе што покажав голема храброст во тој момент“, рекол Топалко.

Тој во истото интервју рекол дека не е противник на разводот.

„Одамна не е срамота луѓето да се разведуват. Подобро да тргнат по свој пат кога ќе сфатат дека не се еден за друг, отколку да се мачат“, додал тој.

Ќе ви се допадне

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime sites That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

anime to watch AnimeHeaven Bleach (Dub)

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 21

anime heaven au AnimeHeaven My Hero Academia Season 2 (Dub)

The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 21

tải go88